ମାତ୍ର ୭୨ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଫେରିଗଲେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ

0

(ପିଓ ବ୍ୟୁରୋ) : ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ବିମାନ ଯୋଗେ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସରକାର ଏକ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅନୁଯାୟୀ, ବିମାନରେ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ହୋମ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା କିମ୍ବା ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଜଣାଇବାକୁ ପଡିବ | ତେବେ ଯେଉଁମାନେ ତିନି ଦିନ (୭୨ ଘଣ୍ଟା) ମଧ୍ୟରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଛାଡିବେ କିମ୍ବା କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ଅବଧି ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଫେରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ନିୟମ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ ନାହିଁ।ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁଖଦେବ ସିଂ ଦେଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମୁତାବକ ଘରୋଇ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଲାଗୁ ହେବ। ସେହିପରି ରାଞ୍ଚି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଓହ୍ଲାଉଥିବା ଏୟାରଲାଇନ୍ସମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେମାନେ ପରିବହନ ସଚିବଙ୍କ ନିକଟରେ ରାଞ୍ଚି ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିବେ।ଯା ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ତାଲିକା ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ସୂଚନା ସହିତ ଆସିବ | ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ନିଜ ନିଜ ଘରୋଇ ଯାନ କିମ୍ବା ଟ୍ୟାକ୍ସିରେ ଘରକୁ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ | ସେହିପରି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଆସନ୍ତା ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୨୬୦୦ ଶ୍ରମିକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ କରିବ ଯେଉଁଥିରେ ୩୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.