ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଏକାଠି ଲଢ଼ିବେ ବାମଦଳ ଓ କଂଗ୍ରେସ

0

ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବାମଦଳ ଏକାଠି ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ। କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଅଧୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ ଗୁରୁବାର ଏହା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ,’ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବାମ ଦଳ ସହ ନିର୍ବାଚନ ମେଣ୍ଟକୁ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି’ । ପୂର୍ବରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଅଧୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଉଭୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ବିଜେପିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବାମଦଳ ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ହେବା ଉଚିତ୍। ଆଉ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ବାମ ଦଳ ସହ ନିର୍ବାଚନ ମେଣ୍ଟକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଅନୁମୋଦନ ଦେଇଛନ୍ତି।
ସୂଚନା ଥାଉ କି ୨୦୧୬ ରେ ବାମଦଳ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଏକାଠି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ଅଧୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ ଦଳର ସଭାପତି ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବହୁ ଉଦ୍ୟମ ସତ୍ତ୍ୱେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ହୋଇପାରିନଥିଲା | ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଆଉ ନିର୍ବାଚନରେ କିଭଳି ଜିତିହେବ ସେଥିପାଇଁ ବିଜେପି ଜୋରସୋରରେ ଲାଗିପଡ଼ିଛି | ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳର ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛି। ବିଜେପି, ୨୦୧୯ରେ ୪୨ ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୧୮ଟି ଜିତିଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.