୫ ପଇସାରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପେଟଭର୍ତ୍ତି ବିରିୟାନୀ ବିକି ହଟ୍ଟହଟା ହେଲେ ମାଲିକ

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତାମିଲନାଡୁର ମଦୁରାଇରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୁକନ୍ୟା ବିରିୟାନି ଷ୍ଟଲ ନାମକ ଏକ ଦୋକାନ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ବିରିୟାନି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଏକ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଥିଲେ । ସେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ତ ପାଇଗଲେ କିନ୍ତୁ ନିଜ ଉପରେ ତାଙ୍କର ନିଜର ସର୍ତ୍ତ ଭାରି ପଡିଗଲା । ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ ସୁକନ୍ୟା ବିରିୟାନି ଷ୍ଟଲର ମାଲିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ଅଜବ ସର୍ତ୍ତ ସହିତ ଲୋଭନୀୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଦୋକାନର ପାମ୍ପଲେଟ ବଣ୍ଟନ କରି ମାଲିକ ନିଜର ମେସେଜ ବିସ୍ତାର କଲେ ଯେ ଲୋକମାନେ ମାତ୍ର ୫ ପଇସା ମୂଲ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିରିୟାନି ପେଟଭରି ଖାଇପାରିବେ । ସେ ଆଶା କରିଥିଲେ ଯେ ଡିଜିଟାଲ ଯୁଗରେ କାହାରି ପାଖରେ ୫ ପଇସା ମୁଦ୍ରା ନଥିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ବିରିୟାନୀକୁ ମାଗଣାରେ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ସହଜ ହେବ ନାହିଁ । ଏହି ବିଶେଷ ଅଫର ପରେ ସୁକନ୍ୟା ବିରିୟାନି ଷ୍ଟଲ୍‌ ବାହାରେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଜମିଥିଲା । ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ୫ ପଇସା ମୁଦ୍ରା ମଧ୍ୟ ଆଣିଥିଲେ । ବିରିୟାନୀ ପରିବେଷଣକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାବେଳେ ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଠେଲା ପେଲା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଏହି ସମୟରେ, କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇନଥିଲା ଏବଂ ସମସ୍ତ ନିୟମକୁ ଉଲଂଘନ କରାଯାଇଥିଲା । ଦୋକାନ ବାହାରେ ଏପରି ଏକ ସମାବେଶ ହୋଇଥିଲା ଯେ ମାଲିକ ସେଠାରେ ପୋଲିସକୁ ଡାକିବାକୁ ପଡିଲା । ଏହା ପରେ ମାମଲା ଶାନ୍ତ ହୋଇଗଲା । କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଦୋକାନୀ ଆଉ ଏପରି ଅଫର ଦେବେ ନାହିଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

nineteen − 2 =